Ogrodzenia plastikowe wady i zalety bezpieczeństwa.

ogrodzenia plastikowe Rodzaje ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Fior Markets, globalny rynek ogrodzeń z tworzyw sztucznych ma wzrosnąć z 5,25 mld USD w 2020 roku do 8,17 mld USD do 2028 roku, rosnąc w okresie prognozy w tempie 5,69% CAGR. Wzrost ten nie jest jednak tak szybki, jak w przypadku innych kategorii materiałów, takich jak drewno i metal. Aby lepiej zrozumieć rynek ogrodzeń z tworzyw sztucznych, w niniejszym artykule przedstawimy przegląd najpopularniejszych typów tych ogrodzeń.

Ogrodzenia winylowe

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze do czyszczenia. W przeciwieństwie do drewna nie rozszerzają się ani nie kurczą pod wpływem zmian temperatury. Oznacza to, że są bardziej podatne na złamania i uszkodzenia w chłodniejsze dni. Są również bardziej podatne na bezpośrednie uderzenia. Niezależnie od preferowanego stylu, istnieje ogrodzenie dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach winylowych. Następnie podejmij decyzję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Chociaż ogrodzenia winylowe są tańsze niż drewniane, nie wymagają stałego malowania ani bejcowania. Wystarczy od czasu do czasu zmyć z niego zabrudzenia. A ponieważ winyl nie jest wykonany z drewna, jest podatny na pleśń. Winyl należy trzymać z dala od wszelkiego rodzaju systemów zraszających, ponieważ pleśń może poplamić materiał. Aby usunąć uporczywą pleśń, można użyć wybielacza lub nieekologicznych chemicznych środków czyszczących.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest technologia zachowania koloru. Ogrodzenie jest zaprojektowane tak, aby pasowało do otaczających je kolorów, dzięki czemu pasuje do reszty domu. Ponadto są one niewiarygodnie elastyczne. Dlatego są doskonałym wyborem, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym pogoda często się zmienia, np. w rejonie nadmorskim. W przeciwieństwie do drewna, na ogrodzenia winylowe nie ma wpływu sól, która może powodować przedwczesne zużywanie się ogrodzeń drewnianych.

Ogrodzenia PCV

Oprócz trwałości, ogrodzenia z PCV są lekkie. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia z PCV nie gniją, nie rozszerzają się ani nie kurczą, co oznacza, że nigdy nie wymagają ponownego malowania ani uszczelniania. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych lub metalowych, ogrodzenia te zachowują również swój kolor przez wiele lat. Ponadto są one bardzo odporne na zarysowania i uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi i owadami. Co więcej, ogrodzenia te są niezwykle atrakcyjne i mogą odwzorowywać wiele stylów ogrodzeń drewnianych. Zazwyczaj ogrodzenia z PCV są dostępne w kolorze białym lub brązowym.

Termin „PCW” jest kojarzony z branżą hydrauliczną, co jest powszechnym błędnym przekonaniem. W rzeczywistości PCV można stosować do opisu szerokiej gamy produktów. Niektóre ogrodzenia z PCV zawierają PCV, inne są wykonane z materiałów pochodnych tego materiału. Przed wyborem nowego ogrodzenia najlepiej jest sprawdzić, z jakich materiałów wykonane jest PCV. W ten sposób można podjąć świadomą decyzję i uniknąć naciągnięcia.

Jedną z najlepszych cech ogrodzeń winylowych jest to, że wymagają one niewielkiej konserwacji. W przeciwieństwie do drewna lub metalu, ogrodzenia z PCV nie wymagają regularnego malowania ani bejcowania. Są one również odporne na działanie promieni UV i innych elementów. Jeśli jednak ogrodzenie jest narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych, z czasem PCV może zacząć się starzeć. Chociaż z czasem może zżółknąć lub stać się kruche, zwykle mijają dziesiątki lat, zanim jego stan się pogorszy. Ogrodzenia winylowe mogą być dostosowane do wyglądu drewna, jak na przykład białe winylowe pikiety. Można je nawet formować, aby naśladowały różne atrakcyjne kształty.

Ogrodzenia półprywatne

Ogrodzenia półprywatne są wykonane z półtoracalowych tyczek, które dają wrażenie prywatności, ale umożliwiają znaczną widoczność. Są one doskonałym wyborem do blokowania dostępu do posesji, a jednocześnie pozwalają na monitorowanie aktywności od wewnątrz. Ogrodzenia półprywatne są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj dalej, aby poznać zalety i wady tego typu ogrodzeń.

Ogrodzenia te są idealne do ogrodów, patio i innych miejsc, w których prywatność jest pożądana, ale nie jest wymagana. Nadają one wygląd ogrodzenia dekoracyjnego, jednocześnie umożliwiając widoczność i przepływ wiatru. Są one również doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą zachować nieco prywatności, wpuszczając jednocześnie więcej światła i deszczu. Można wybrać różne style ogrodzeń dla swojego domu, w tym ogrodzenia prywatne, ogrodowe i przeciwsłoneczne. Ogrodzenia te są dostępne w wielu kolorach i stylach i mogą być łatwo zainstalowane przez profesjonalistę.

Winylowe ogrodzenia półprywatne to doskonały wybór do zastosowań domowych. Ogrodzenia te są trwałe i praktycznie nie wymagają konserwacji, co czyni je doskonałym wyborem dla domów. Ogrodzenia te są trwałe i nie pękają, nie wypaczają się ani nie gniją. Winylowe ogrodzenia półprywatne są również dostępne w różnych kolorach, fakturach i wzorach drewnopodobnych. Doskonale nadają się również do dzielenia podwórek i podwórzy bocznych.

Ogrodzenia tymczasowe

Najpopularniejszym rodzajem ogrodzeń tymczasowych są ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Materiał ten ma wiele zalet. Jest tani i łatwy w utrzymaniu, a przy tym przenośny i wytrzymały. Najlepszym typem ogrodzenia tymczasowego jest napinana siatka fasadowa, która jest w stanie zatrzymać gruz, odpady, narzędzia i inne przedmioty. Tymczasowe ogrodzenia plastikowe są powszechnie stosowane na placach budowy. Ogrodzenia te nie tylko skutecznie chronią ludzi przed zagrożeniami związanymi z procesem budowy, ale także stanowią atrakcję wizualną dla przechodniów.

Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich łatwy montaż i demontaż. Jedna osoba może z łatwością montować i demontować takie ogrodzenia, a można je instalować tak jak boiska sportowe. Tworzywa sztuczne są wytrzymałe i mogą wytrzymać temperatury powietrza w zakresie od -40 do 60 stopni C. Nie blakną również pod wpływem słońca i nie wymagają specjalnej pielęgnacji ani malowania. Te cechy, a także fakt, że tworzywa sztuczne są tanie, sprawiają, że są doskonałym wyborem na ogrodzenia tymczasowe.

Ogrodzenia plastikowe są dostępne także w innych formach. Można ich używać do kontroli granic, ochrony drzew i powstrzymywania gruzu. Te tymczasowe ogrodzenia są bardzo widoczne, dostępne w wielu kolorach i rozmiarach. Ogrodzenia barierowe, zwane również ogrodzeniami ochronnymi lub chroniącymi drzewa, są przeznaczone do ochrony przed zwierzętami, ludźmi i przedmiotami. Można je kupić w każdym sklepie z narzędziami i są ekonomiczną opcją odgrodzenia placu budowy, ogrodu lub placu zabaw.

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi ogrodzeniami drewnianymi. Tworzywo sztuczne jest bardziej wytrzymałe, można je łatwo czyścić, nie przyciąga graffiti ani owadów. Ponadto jest wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznych, w tym wilgoci. Drewniane ogrodzenie wymaga bejcowania i malowania, aby zachować jego piękno i zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez żywioły, ale plastikową tarcicę można łatwo szlifować i odnawiać. Tarcica z tworzywa sztucznego jest dostępna w różnych kolorach i posiada inhibisztachety UV, które zapewniają jej doskonały wygląd.

Drewno ma kilka minusów. Musi być często impregnowane i w niektórych klimatach może nie wytrzymać zbyt długo. Co kilka lat może być konieczna jego wymiana. Ogrodzenia winylowe nie mają tego problemu. Ogrodzenia winylowe nie gniją i nie pękają tak jak ogrodzenia drewniane. Można je wymienić i będą wyglądały tak samo dobrze jak oryginał. Drewniane ogrodzenie będzie również droższe w dłuższej perspektywie, jeśli trzeba będzie je częściej wymieniać.

Koszt ogrodzenia kompozytowego jest porównywalny z kosztem drewna. Ogrodzenia kompozytowe są często wykonywane z materiałów pochodzących z recyklingu i mogą imitować drewno. Włókna plastikowe i drewniane są łączone w polimer, który przypomina wyglądem drewno. Ogrodzenia kompozytowe powstają przez połączenie dwóch lub więcej niepodobnych materiałów. W rezultacie powstaje ogrodzenie kompozytowe, które można pomalować lub zabejcować, aby wyglądało jak drewno. Ogrodzenia drewniane to doskonały wybór dla właścicieli domów, którzy chcą podnieść ich wartość.

Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe i plastikowe mają wiele wspólnych zalet. Oba materiały są trwałe i mogą służyć przez dziesiątki lat. Metal jest także odporny na działanie czynników atmosferycznych, dlatego jest dobrym rozwiązaniem w przypadku domów, w których mieszkają dzieci. Wadą metalu jest to, że może być trudniejszy do przeniesienia lub naprawy. Z kolei tworzywa sztuczne są tańsze i łatwiejsze do przenoszenia. Oba materiały mogą być stosowane jako ogrodzenia wokół ogrodów i innych przestrzeni zewnętrznych.

Oczekiwana długość życia każdego materiału zależy od poziomu jego pielęgnacji i konserwacji. Drewno wymaga więcej zabiegów konserwacyjnych niż metal i tworzywa sztuczne. Jest ono podatne na insekty, gnicie i wilgoć. Niektóre rodzaje drewna są odporne na te czynniki lepiej niż inne. Czerwone drewno, świerk i sosna są odporne na gnicie i uszkodzenia spowodowane przez owady. Ich ceny zależą od gatunku. Ogrodzenia metalowe i plastikowe mogą nadać posesji artystyczny charakter.

Chociaż ogrodzenia z winylu i plastiku są tańsze na początku, na dłuższą metę nie wyglądają tak dobrze. Ogrodzenia z winylu są zazwyczaj białe, natomiast aluminiowe są nieco tańsze. Ogrodzenia z kutego żelaza wyglądają bardzo elegancko i efektownie. Pomimo mniejszej prywatności, ogrodzenia metalowe są trwałe i nie wymagają zbyt częstej konserwacji. Ogrodzenia metalowe stanowią również doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania ani konserwacji.

Ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna

Jeśli są Państwo zainteresowani instalacją ogrodzenia dla swojego domu lub obiektu komercyjnego, doskonałym wyborem są ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna. Zapewniają one kilka kreatywnych opcji projektowania dla Twojego podwórka, takich jak tradycyjne ogrodzenie prywatne, nowoczesne poziome ogrodzenie półprywatne, a nawet piękna brama. Ten materiał winylowy jest wytrzymały i będzie służył dłużej niż tradycyjne ogrodzenia drewniane. Można wybrać kolor biały, migdałowy lub Sierra Blend Certagrain, aby dopasować go do stylu swojego domu lub obiektu komercyjnego.

Drewnopodobne ogrodzenia winylowe nadają Twojemu domowi wygląd prawdziwego drewna i mogą być wykonane tak, aby z bliska wyglądały dokładnie jak ono. Ogrodzenia te są również klasy komercyjnej, co oznacza, że są trwałe i długowieczne. Nie musisz się martwić, że będą się odpryskiwać lub pękać, co oznacza, że nie będziesz musiał poświęcać dużo czasu na ich konserwację. A ponieważ wyglądają jak prawdziwe drewno, nie wymagają żadnej konserwacji!

Choć ogrodzenia drewniane zawsze były tradycyjnym wyborem, winyl jest materiałem bardziej wytrzymałym. W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. W dłuższej perspektywie ogrodzenia winylowe pozwolą zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wymagają znacznie mniej wymian i napraw. Ogrodzenia z winylu mogą przetrwać tak długo jak drewniane i wymagają jedynie corocznego wężenia. Pomimo niższej inwestycji początkowej, ogrodzenia drewniane są droższe niż ich winylowe odpowiedniki.