Ogrodzenia plastikowe kiedy stosować.

ogrodzenia plastikowe Korzyści wynikające z zastosowania ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych

W tym artykule przyjrzymy się zaletom ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych. Są one wykonane z mocnego i trwałego materiału zwanego winylem i nie wypaczają się, nie odpryskują ani nie blakną. Ponadto są łatwiejsze w utrzymaniu i bezpieczniejsze niż ogrodzenia drewniane. Jakie są zatem zalety ogrodzeń i bram z tworzyw sztucznych? Poniżej przyjrzymy się zaletom i wadom ogrodzeń z tworzyw sztucznych. Zaczynajmy! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ogrodzenia PCV są wykonane z wytrzymałego, trwałego materiału zwanego winylem.

PCV to skrót od nazwy polichlorek winylu – syntetyczne tworzywo sztuczne, które często jest stosowane w ogrodzeniach. Ma ono wiele właściwości, dzięki którym doskonale nadaje się na ogrodzenia zewnętrzne. Nie ulega biodegradacji i ma długą żywotność, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla domów i firm. W przeciwieństwie do drewna czy metalu, winyl nie jest podatny na rdzę ani gnicie. W rzeczywistości terminem tym określa się każdy rodzaj ogrodzenia z tworzywa sztucznego.

W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych lub metalowych, winyl jest całkowicie przetwarzalny, co oznacza, że można go ponownie wykorzystać. Ogrodzenia winylowe nie wymagają również malowania, co oznacza, że mogą wyglądać jak nowe przez wiele miesięcy, a nawet lat. Kolejną wielką zaletą ogrodzeń z PCW jest ich przyjazność dla środowiska. Ponieważ winyl jest pozyskiwany z naturalnych źródeł, do jego produkcji nie wykorzystuje się prawie żadnych paliw kopalnych. Podczas produkcji winyl emituje bardzo niewielką ilość dwutlenku węgla. Winyl jest wytwarzany z dwóch substancji: etylenu (występującego w ropie naftowej i gazie ziemnym) oraz chloru (występującego w soli kuchennej).

Instalując ogrodzenia z PCV, należy pamiętać, że początkowe koszty instalacji mogą być wysokie i nie są tanie. W zależności od rodzaju uszkodzenia, konieczna będzie wymiana całego panelu ogrodzeniowego. Jednak naprawa złamanej deski lub słupka będzie kosztować tylko kilka dolarów. Jeśli jednak masz jakieś pytania, skontaktuj się z lokalnym specjalistą od ogrodzeń. Większość firm zajmujących się naprawą ogrodzeń winylowych będzie w stanie dostarczyć odpowiednie materiały.

Są odporne na działanie czynników atmosferycznych

Ogrodzenia winylowe to doskonały wybór do ogrodu, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Podczas gdy drewno może z czasem gnić, wypaczać się, pękać i rozszczepiać, ogrodzenia winylowe pozostaną piękne przez dziesiątki lat. Dodatkowo, ogrodzenia te nie wymagają bejcowania ani odnawiania tak często jak drewniane. Ponadto nie wymagają one żadnej konserwacji poza lekkim myciem ciśnieniowym raz na jakiś czas.

PCW to nietoksyczne tworzywo sztuczne. Zostało opracowane w 1926 roku i od tego czasu jest wykorzystywane do celów komercyjnych. W przeciwieństwie do drewna, PCW jest nietoksyczny, nie gnije, nie niszczeje i nie jest atakowany przez owady. Nie rdzewieje ani nie koroduje. O ile nie jest narażone na działanie czynników korozyjnych, PCV jest doskonałym wyborem na ogrodzenie ogrodowe.

Pierwszą próbą określającą elastyczność tworzywa sztucznego jest moduł sprężystości. W tym teście wykorzystuje się dane dotyczące granicy plastyczności, aby określić, jak bardzo tworzywo sztuczne może się odkształcić po wystawieniu na działanie gorącej i zimnej wody. Im niższa jest ta wartość, tym bardziej elastyczny jest dany materiał. Podczas tej próby próbka jest poddawana działaniu temperatury w zakresie od -22 do 30 C (60 do 86F), a im niższa liczba, tym twardszy jest materiał.

Są łatwe w utrzymaniu

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych nie tylko nie wymagają dużych nakładów na konserwację, ale są również bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Jednak, podobnie jak drewno, ogrodzenia plastikowe mogą wymagać okresowego czyszczenia, aby utrzymać ich optymalny wygląd. W celu konserwacji ogrodzenia należy wykonać trzy proste czynności: sprawdzić, czy słupki, panele, sztachety poziome i bramy nie są zużyte. Należy także upewnić się, że wszystkie śruby i zawiasy są dokręcone i wymienione. Raz w roku, najlepiej na wiosnę, należy również wyregulować bramy. Gdy brama nie jest używana, należy ją maksymalnie zabezpieczyć, aby uniknąć uszkodzeń.

Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają regularnego malowania, ogrodzenia winylowe są również łatwe w utrzymaniu. Ogrodzenia winylowe nie wymagają bejcowania ani malowania i są łatwe w czyszczeniu. Są również odporne na gnicie i pleśń, więc nie trzeba tak często wymieniać paneli. Oznacza to, że są one doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi. Ponadto nie ma drzazg, o które trzeba się martwić. Te cechy sprawiają, że ogrodzenia winylowe są idealne do zastosowania w budynkach mieszkalnych.

Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego są jego niskie wymagania konserwacyjne. Płot winylowy nie wymaga tak intensywnego czyszczenia jak drewniany, a w dłuższej perspektywie nie gnije ani nie rdzewieje. Ogrodzenie będzie służyło przez wiele miesięcy, a nawet lat. Ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania ani lakierowania, a koszty ich malowania i konserwacji są minimalne w porównaniu z drewnem lub metalem. Co więcej, ogrodzenia z winylu nie przyciągają insektów ani szkodników, co czyni je doskonałym wyborem na ogrodzenie.

Są bezpieczniejsze niż ogrodzenia drewniane

Jeśli chodzi o konserwację, aby zachować piękno i wygląd ogrodzeń drewnianych, należy je myć ciśnieniowo, bejcować i ponownie uszczelniać. Od czasu do czasu drewniane ogrodzenie można również pomalować, aby przedłużyć jego żywotność, ale z czasem farba odpryskuje i łuszczy się. Co więcej, ogrodzenia plastikowe nie wypaczają się, nie odpryskują i nie blakną. Wreszcie, ogrodzenia plastikowe można czyścić przy użyciu roztworu wody i mydła.

Ogrodzenia drewniane są podatne na gnicie, ale często spryskuje się je uszczelniaczem, aby je chronić. Na przykład cedr jest naturalnie oleisty i jest bardziej odporny na gnicie. Jednak wszystkie rodzaje drewna mogą odnieść korzyści z obróbki powierzchniowej. Jeśli nie masz czasu na regularną konserwację, zawsze możesz zamiast tego zainstalować ogrodzenie z winylu. Ogrodzenia plastikowe są również bezpieczniejsze od drewnianych, ponieważ nie są podatne na gnicie.

Inną ważną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest to, że wymaga ono bardzo niewielkiej konserwacji. Chociaż ogrodzenia drewniane są tradycyjne i mają amerykański urok, łatwiej się niszczą. Choć mogą być w doskonałym stanie, szybko gniją i są atakowane przez szkodniki. Być może co kilka lat trzeba będzie ponownie malować ogrodzenie, ale i tak jest to bezpieczniejszy wybór niż ogrodzenie drewniane.

Są łatwe do zainstalowania

Montaż ogrodzeń plastikowych jest dość prosty. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności. Po pierwsze, należy rozłożyć panele ogrodzeniowe. Następnie należy je podnieść na miejsce i włożyć dolną szynę do wspornika. Następnie należy włożyć kolejny słupek do otworu na słupek, ustawiając go w pionie i usztywniając ukośnymi deskami. Gdy skończysz, wsuń panele w rowek na górnej krawędzi dolnej sztachety.

Do wykopania otworów na słupki można użyć koparki. Koparka do dołków ułatwi to zadanie, ale należy pamiętać o założeniu rękawic, aby uniknąć zapalenia się słupków ogrodzeniowych. Wykopanie otworu powinno być weekendowym zajęciem dla osoby z podstawowymi umiejętnościami stolarskimi. Plastikowe słupki ogrodzeniowe zatrzaskują się w szczelinach słupków i zazębiają z plastikowymi ceownikami. Po wywierceniu otworów w każdym słupku można wsunąć panele ogrodzeniowe na miejsce.

Jeśli nie masz czasu na zatrudnienie fachowca, możesz zainstalować ogrodzenie samodzielnie. Ogrodzenia winylowe są łatwe w montażu, ponieważ można je kupić w odcinkach lub w rolkach. Montaż ogrodzenia drewnianego wymaga podstawowych umiejętności stolarskich, ponieważ trzeba przyciąć wiele elementów. Jeśli jednak nie masz zdolności manualnych, ogrodzenia winylowe są dostępne w zestawach desek, sztachet i paneli. Chociaż takie ogrodzenia są łatwiejsze w montażu, wymagają starannego pomiaru i planowania.

Są elastyczni

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego ma wiele zalet w porównaniu z ogrodzeniem drewnianym. Przede wszystkim, ogrodzenia plastikowe są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane. Nie wypaczają się ani nie rozkładają, a ich trwałość jest znacznie większa niż w przypadku ogrodzeń drewnianych. Dodatkowo, ogrodzenia plastikowe są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu i można je wykorzystać do stworzenia pięknych wzorów dzięki słupkom i belkom. Te zalety sprawiają, że ogrodzenia plastikowe są doskonałym wyborem na podwórko lub działkę. Jednak w zimie tworzywo sztuczne może stać się kruche.

Kolejną zaletą jest niski koszt i łatwość montażu. W przeciwieństwie do innych materiałów, ogrodzenia plastikowe są łatwe w montażu i nie wymagają profesjonalnej pomocy. Do zamontowania ogrodzenia z tworzywa sztucznego potrzebny jest śrubokręt i kilka innych narzędzi. Konstrukcje te są także niedrogie i mogą chronić Twoją posesję przed wandalizmem. Jeśli nie masz doświadczenia w budownictwie, ogrodzenia plastikowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla działki. Nie zapewniają one jednak stałej stabilności ani ochrony przed warunkami atmosferycznymi.

Ogrodzenia plastikowe wymagają niewielkiej konserwacji, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla właścicieli domów o ograniczonym budżecie. Materiał jest łatwy do czyszczenia za pomocą wody z mydłem. Istnieją jednak pewne wady ogrodzeń plastikowych, takie jak żółknięcie lub blaknięcie kolorów z upływem czasu. Problem ten jest często spowodowany tworzywem sztucznym stosowanym w tanich ogrodzeniach plastikowych, ale jest to mało prawdopodobne w przypadku dobrej jakości ogrodzeń wykonanych z tlenku tytanu. Ponadto firma Bufftech fencing oferuje wysokiej jakości ogrodzenia plastikowe z ukrytymi łącznikami, ciężkimi pikami oraz frezowanymi słupkami i sztachetami.

Trwałość przez dziesiątki lat

Chociaż ogrodzenia z drewna mogą przetrwać dziesiątki lat, ich wadą jest to, że są droższe i wymagają więcej konserwacji. Cedr, sosna i świerk to doskonały wybór na ogrodzenia. Tego typu materiały są również zwykle tańsze niż winylowe, ale przed podjęciem decyzji o ich wymianie należy zastanowić się, jak długo będą służyć. Ogrodzenia drewniane zwykle trzeba wymieniać co 10-20 lat, natomiast ogrodzenia winylowe mogą przetrwać dziesiątki lat.

Ogrodzenia winylowe są trwałe przez dziesiątki lat i wymagają niewielkiej konserwacji. Aby pozostać w dobrym stanie, ogrodzenia winylowe nie wymagają nacisku ani obróbki chemicznej, są więc doskonałym wyborem, jeśli masz dziecko lub chcesz wyznaczyć dodatkową granicę na swoim podwórku. Nie wypaczają się też ani nie skręcają z upływem czasu. Zalety ogrodzeń winylowych są liczne i obejmują:

Chociaż ogrodzenia winylowe są wykonane z PCV, zawierają kilka dodatkowych składników, które sprawiają, że są niezwykle wytrzymałe. Materiał ten jest również odporny na rdzę i działanie czynników atmosferycznych. Jest to doskonały wybór zarówno dla rodzin, jak i firm, ponieważ wygląda świetnie i nie wymaga dużych nakładów na konserwację. To, czy ogrodzenie winylowe jest odpowiednie dla Ciebie, zależy od Twojego budżetu, gustu estetycznego i tego, ile jesteś gotów na nie wydać.