Co zabrać pod namiot

Jeśli chodzi o to, co zabrać na biwak, lista jest długa, ale jest kilka must-haves. Będziesz potrzebował oczywiście śpiwora i poszewki na poduszkę. Oto, jak spakować wszystko, czego potrzebujesz na weekendowy biwak. Kuchenka biwakowa i czołówka to kolejne dwa niezbędne przedmioty. Możesz nawet kupić światło zasilane energią słoneczną, aby utrzymać się na powierzchni w nocy. Kuchenka biwakowa może również ładować urządzenia GPS i telefony.

Śpiwór

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze śpiwora na biwak. Rozmiar i waga worka powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, który kupić. Jeśli używasz podkładki do spania lub łóżeczka, powinieneś rozważyć przyniesienie dwóch. Podwójne torby mogą dodać dodatkowe ciepło i zmniejszyć wagę. Najlepiej jest używać tej samej marki lub modelu, ponieważ niektóre torby zapinają się na zamek błyskawiczny. Można również kupić śpiwór dziecięcy, który jest znacznie mniejszy niż śpiwór dla dorosłych i jest bardziej przystępny cenowo.

Chociaż śpiwory nie są niezbędne na biwaku, są jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ciepła nawet w temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza. Kołdry mogą być świetną alternatywą dla śpiworów i są na tyle lekkie, że można je spakować do worka. Upewnij się tylko, że kupisz taką, która pasuje do wagi Twojego śpiwora, bo niektóre są bardziej nieporęczne od innych. W ostateczności, jeśli prognoza pogody nie jest obiecująca, zawsze możesz założyć dodatkową warstwę odzieży. Niektórzy zalecają spakowanie kurtki puchowej lub kamizelki puchowej, aby utrzymać ciepło.

Poduszka do spania to doskonały wybór na biwak. Nie tylko zapewnia bardziej amortyzującą powierzchnię do spania, ale także zapobiega gromadzeniu się wilgoci, która może pozbawić ciało ciepła. Poduszki piankowe są niedrogą opcją, ale są nieporęczne i niewygodne. Materace powietrzne są również doskonałym wyborem, ale wymagają kompresora powietrza. Poduszki hybrydowe łączą w sobie zalety zarówno pianki, jak i powietrza.

Ocena temperatury śpiwora jest ważna, ponieważ określi, jak komfortowo będziesz się czuć. Wybierz taki z niższą oceną temperatury, aby uniknąć ryzyka przegrzania. Materiał izolacyjny powinien być również trwały i szybkoschnący. Puch jest idealny, ale może stracić swoją skuteczność w chłodniejszych temperaturach, jeśli ulegnie zamoczeniu. Na cieplejsze noce powinieneś wybrać śpiwór o niższym wskaźniku temperatury.

Śpiwór ma wiele funkcji, takich jak kaptur, aby utrzymać ciepło. Wiele modeli posiada duży bawełniany worek do przechowywania lub worek z siatki, aby utrzymać zawartość wewnątrz w czystości. Inny rodzaj śpiwora ma wyściółkę, która może dodać dodatkową warstwę ciepła do Twojego śpiwora. Śpiwór z wyściółką to świetny wybór, jeśli planujesz biwakować w cieplejszych warunkach. Śpiwory te zajmują również mniej miejsca w samochodzie, co czyni je świetną opcją na biwak.

Śpiwór na biwak powinien być nieco cieplejszy niż temperatura na zewnątrz. W ten sposób pozostaniesz ciepły, nawet jeśli noc jest zimna. Podczas gdy gęsi puch jest najbardziej popularnym wyborem dla zimowego biwaku, jest on oddychający, co czyni go łatwym do spakowania podczas wędrówek po górach. Puch gęsi jest również wodoodporny, co ułatwia jego przenoszenie. Ma jednak tendencję do rozkładania się szybciej niż naturalna izolacja.

Przed zakupem śpiwora zmierz swój wzrost. Większość męskich śpiworów ma obwód ramienia około sześćdziesięciu czterech cali. Jednak niektóre śpiwory są zaprojektowane tak, aby rozciągnąć się do 66 cali, a nawet 58 cali. Jeśli jesteś wyższy niż sześć stóp, wtedy będziesz chciał wybrać torbę z kilkoma calami więcej. Pomiar obwodu ramienia dla mężczyzn i kobiet różni się. Niezależnie od płci, będziesz chciał znaleźć śpiwór, który jest wystarczająco długi, aby pasował do twojego ciała.

Oprócz śpiwora, powinieneś rozważyć zabranie wełnianego koca. Podczas gdy wełniane koce mogą być używane w miesiącach zimowych, zazwyczaj nie są wystarczające, aby utrzymać ciepło w temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza. Wełniane koce i śpiwory mogą być również używane w połączeniu z warstwami odzieży w chłodniejsze dni. Można nawet zabrać ze sobą butelkę z gorącą wodą lub ręce, aby spód śpiwora pozostał ciepły.

Poszewka na poduszkę

Jaką poszewkę zabrać pod namiot? Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. gdzie jechac pod namiot w polsce https://biwakuje.pl/najlepsza-kuchenka-gazowa-turystyczna-meva-spider-pro/ Standardowy rozmiar poduszki nie jest zbyt wygodny w namiocie, a poszewka biwakowa może być właśnie tym, co rozwiąże Twój problem. Satynowa poszewka Savvy Sleepers jest prawie tak wygodna jak twoja domowa poduszka. Dodatkowo, można ją prać w pralce. Zajmuje również bardzo mało miejsca.

Jeśli martwisz się o wagę, poszewka na poduszkę Stuff Sack jest lekka i może zmieścić się w kieszeni koszuli. Ta poszewka na poduszkę jest również wielofunkcyjna. Możesz ją wypełnić czymkolwiek miękkim, co zapewni Ci komfortowy sen. Kolejną świetną opcją jest poszewka Trekker. Ta poszewka jest mniejsza i lżejsza niż nadmuchiwana poduszka biwakowa, więc zaoszczędzisz dużo miejsca w swoim plecaku.