Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm

To skorzystne przy umowie na informatyczną obsługę jednostkach administracyjnych.
Informatyczna obsługa firm a wady i zalety w małych firmach

Obsługa informatyczna firm to proces pozwalający firmie na outsourcing niektórych z ich potrzeb informatycznych. Istnieje wiele korzyści z tego modelu, ale istnieje również kilka czynników, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o tej opcji dla Twojej firmy. Czynniki te obejmują koszty, komunikację i lokalizacje onshore versus offshore. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych kwestiach.

Onshore

Onshore IT outsourcing ma kilka korzyści dla firm. Po pierwsze, zespoły mogą być łatwo dostępne bez kłopotów związanych ze strefami czasowymi lub różnicami językowymi. Ponadto, zespoły onshore mogą mieć lepszy dostęp do zasobów i mogą odpowiadać na zapytania na czas. Inną korzyścią z outsourcingu IT onshore jest to, że może pomóc poprawić kontrolę jakości. Ponieważ zespoły onshore są w tej samej strefie czasowej co klienci, szkolenie jest łatwiejsze i szybsze.

Ponadto, onshore outsourcing pomaga zmniejszyć koszty przestrzeni biurowej. Posiadanie fizycznego biura może być ogromną inwestycją. Nie wspominając o wydatkach na wynajęcie przestrzeni w nowym mieście. Kolejną zaletą jest to, że firmy mogą zwiększyć rozmiar swojego zespołu bez konieczności relokacji lub zatłoczenia przestrzeni biurowej. Mogą również korzystać z outsourcingu IT na lądzie, aby przynieść dodatkowe narzędzia i wiedzę specjalistyczną do swojej pracy. Jeśli jednak projekt jest poza ich głównymi obszarami, mogą rozważyć zatrudnienie zewnętrznego konsultanta.

Kolejną zaletą obsługi IT onshore dla firm jest fakt, że łatwiej jest się porozumieć z zagranicznym zespołem. Pracownicy firmy offshore będą znali lokalny język, co znacznie ułatwia komunikację. Jednak różnica strefy czasowej jest czymś, co należy wziąć pod uwagę. Oprócz oszczędności kosztów, onshore outsourcing pozwala również firmom na tworzenie bardziej osobistych relacji z ich dostawcami usług.

Kolejną korzyścią z outsourcingu onshore jest to, że pomaga firmom kontrolować ich kulturę i operacje. Ponieważ onshore IT outsourcing jest procesem globalnym, firmy mogą zaoszczędzić do 70 procent na kosztach pracy. Jest to również świetna opcja dla firm, które potrzebują powtarzalnych usług IT dla firm. Na przykład, outsourcing usług cyklu życia rozwoju oprogramowania może uwolnić menedżerów, aby skupić się na bardziej złożonych projektach. To pomaga firmom zachować konkurencyjność w ich branżach.

Koszty

Jeśli rozważasz outsourcing IT, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa ten proces i ile będzie kosztował Twoją firmę. Korzystając z usług zewnętrznego dostawcy usług IT, można obniżyć koszty na wiele różnych sposobów. Na przykład, zatrudniając zdalnego programistę, można uniknąć zatrudniania programisty na pełen etat. Outsourcing może również zmniejszyć ilość kosztów ogólnych i świadczeń pracowniczych, które trzeba zapłacić.

Koszt outsourcingu IT różni się w zależności od poziomu usług świadczonych przez dostawcę. Tani dostawca może być niskiej jakości, więc ważne jest, aby przejrzeć umowy o poziomie usług, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą wartość za swoje pieniądze. Ponadto outsourcing może utrudniać firmom zmianę infrastruktury IT w razie potrzeby. Jeśli utkniesz z partnerem, który nie oferuje wystarczającej elastyczności, może być trudno skalować w górę lub w dół bez zbytniego wysiłku.

Umowy outsourcingowe są często sporządzane w jednym punkcie czasowym. Zmieniają się liderzy klientów i zmienia się ich odpowiedzialność. Dostawcy usług outsourcingowych również potrzebują kogoś, kto będzie monitorował dostawców i upewniał się, że wywiązują się oni ze swoich obietnic. Wraz z upowszechnianiem się sztucznej inteligencji i automatyzacji, rola pracowników technologicznych ewoluuje i coraz częściej będzie zlecana na zewnątrz.

Jako właściciel firmy zawsze będziesz szukać sposobów na obniżenie kosztów, a outsourcing zarządzania technologiami informacyjnymi jest jednym z tych sposobów. W miarę rozwoju firmy może się okazać, że wewnętrzny personel IT nie jest w stanie poświęcić tyle czasu na inicjatywy strategiczne, ile byśmy chcieli. Nawet jeśli zasoby IT w niepełnym wymiarze godzin mogą być skuteczne przez jakiś czas, wkrótce staną się przytłoczone. Outsourcing IT może być najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy, jeśli szukasz wymiernej wartości.

Zatrudnienie zespołu IT jest kosztowne. Zatrudnienie dwóch pracowników IT kosztuje od 150 000 do 200 000 dolarów rocznie, nie licząc ubezpieczenia, dni wolnych od pracy i innych kosztów ogólnych. Dodatkowo, liczba ta może wzrosnąć wraz z rozwojem firmy. Zespół IT składający się z dwóch osób może obsługiwać tylko biuro zatrudniające dwudziestu lub trzydziestu pracowników. Dodanie dodatkowego technika Tier 1 help desk jeszcze bardziej zwiększa koszty ogólne. Innym dodatkowym kosztem jest koszt wymiany sprzętu wewnętrznego i awaryjnych potrzeb IT.

Wpływ na wewnętrzne zasoby informatyczne

Outsourcing obsługi IT dla firm przynosi wiele korzyści. Może poprawić ogólne zarządzanie IT, pozwalając kierownictwu skupić się na biznesie. Oferuje również dostęp do światowej klasy możliwości. Zatrudniając zewnętrznego dostawcę, firmy mogą korzystać ze światowej klasy obsługi IT dla firm i doświadczenia bez ponoszenia kosztów wewnętrznych zasobów IT.

Outsourcing może być również ryzykowny, ponieważ może spowodować utratę ważnych informacji organizacyjnych. Może to być spowodowane kradzieżą sprzętu, naruszeniem bezpieczeństwa informacji i długim czasem realizacji. Ponadto może ucierpieć jakość usług, zwłaszcza jeśli dostawca jest niewiarygodny lub ma słabe wyniki w dostarczaniu wysokiej jakości usług.

Outsourcing obsługi IT dla firm do firmy zewnętrznej może zaoszczędzić firmie pieniądze i poprawić przychody. Niższe koszty IT uwolnią przestrzeń budżetową, która może być wykorzystana dla innych specjalistów biznesowych. Dodatkowo, wewnętrzny zespół IT może nie mieć odpowiedniej wiedzy branżowej lub ekspertyzy i może nie być w stanie zająć się wszystkimi przepisami i regulacjami. Może to prowadzić do problemów prawnych, które mogą mieć wpływ na działalność firmy.

Dostawcy technologii informacyjnych (IT) stale się rozwijają. Ponadto podpisanie długoterminowego kontraktu na outsourcing IT jest ryzykowne. Koszty IT podlegają ciągłym wahaniom, więc niemożliwe jest przewidzenie dokładnych kosztów w dłuższym okresie czasu. W rzeczywistości mainframe, który kosztował 1 milion dolarów w 1965 roku, prawdopodobnie będzie kosztował 20 lub 30% mniej w następnym roku.

Oprócz obniżenia kosztów, outsourcing IT pomaga również firmom rozszerzyć pulę talentów poprzez zatrudnianie specjalistów, którzy nie są lokalni w ich firmie. Może również poprawić wydajność w firmie i zwiększyć elastyczność. Jednak firmy muszą dokładnie rozważyć korzyści i wady outsourcingu przed podjęciem decyzji.

Komunikacja

Kiedy rozważamy outsourcing IT dla firmy, komunikacja jest istotną częścią partnerstwa. Potrzeby komunikacyjne rosną wraz z dojrzewaniem relacji między firmami. Firmy powinny upewnić się, że komunikują się jasno i skutecznie. Usługi outsourcingowe mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Niektóre firmy mogą chcieć, aby ich działy IT były zarządzane przez firmę zewnętrzną, ale inne mogą zdecydować się na posiadanie wewnętrznego działu IT.

Firmy outsourcingowe mogą mieć inne zwyczaje komunikacyjne niż firmy, które obsługują. Powinieneś sprawdzić zwyczaje komunikacyjne swojego potencjalnego partnera i upewnić się, że są one zgodne z potrzebami i celami Twojej firmy. Pamiętaj, że komunikacja oznacza coś więcej niż wysyłanie maili i czytanie raportów. Nadmierna komunikacja może doprowadzić do tego, że dużo czasu poświęcimy na dyskusję, a nie na rozwój. Ponadto, zbieranie szczegółowych informacji z wielu form komunikacji może być czasochłonne.

W przypadku komunikacji pomocne jest powołanie dedykowanej grupy, w skład której wchodzi kadra kierownicza wyższego szczebla oraz przedstawiciele ODC firmy. Grupa ta powinna mieć za główny KRA skuteczne angażowanie się w relacje z klientami i wzrost relacji. Ponadto, grupa fokusowa powinna obejmować szeroki obszar geograficzny. W miarę rozwoju relacji i poprawy możliwości zespołu, wielkość grupy może się również zwiększać.

Komunikacja jest integralną częścią każdego projektu outsourcingowego. Podczas gdy sam projekt jest krytyczny dla firmy, komunikacja między firmą a jej dostawcami może uczynić projekt lub go złamać. Może na przykład prowadzić do opóźnień i nieefektywnych procesów. Dlatego firmy powinny dokładnie rozważyć komunikację, gdy szukają outsourcingu IT.

Wsparcie dla liderów

Proces outsourcingu jest złożony i wymaga innowacyjnych strategii rekrutacji oraz wsparcia ze strony liderów. Wymaga również dobrze opracowanego systemu mierzenia wydajności i odpowiedzialności. Dzięki wsparciu liderów firmy mogą zmaksymalizować korzyści płynące z umów outsourcingowych. Aby zapewnić sukces outsourcingu, firma musi stworzyć kulturę, która promuje współpracę między członkami zespołu.

Następna generacja liderów IT prawdopodobnie będzie wywodzić się z dostawców usług. Dlatego nabywcy usług outsourcingowych powinni traktować umowy outsourcingowe jako szansę na przygotowanie przyszłych liderów. Oznacza to zmianę sposobu traktowania, angażowania i rozwijania pracowników, a także sposobu zawierania umów z obecnymi pracodawcami. Na szczęście pula talentów jest silniejsza niż kiedykolwiek.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]