Jak wybrać obsługę informatyczną dla firm

Jak wybrać obsługę informatyczną dla firm

Osbługa informatyczna firm czy jest i kiedy jest potrzebny serwis informatycznydla małych firm?
Czym jest outsourcing usług informatycznych?

Wybierając usługę IT dla firmy, rozważ korzyści płynące z zarządzanego wsparcia IT. Usługi te są jak ubezpieczenie dla Twojej technologii. Dostawcy zarządzanych usług IT specjalizują się w określonych systemach, takich jak komputery Mac i Windows PC, podczas gdy inni mogą obsługiwać szeroką gamę systemów operacyjnych, w tym Linux i Solaris. Potrzeby Twojej firmy są wyjątkowe, więc nie ograniczaj swoich poszukiwań do jednego dostawcy.

Zarządzanie kontami

Aby mieć pewność, że ludzie pracujący w Twojej firmie skupiają się na najcenniejszych klientach, musisz opracować strategię zarządzania kontami. Strategia ta może obejmować procesy, ludzi i technologię. Strategiczne zarządzanie kontami obejmuje ustanowienie kilku kluczowych klientów jako strategicznych i zarządzanie nimi w sposób, który zmaksymalizuje ich wartość. Program ten jest kluczowy dla utrzymania długoterminowego wzrostu i generowania stałych dochodów.

Aby odnieść sukces, Twój account manager musi być proaktywny w zarządzaniu każdym kontem, budowaniu relacji i rozumieniu potrzeb klienta. Tworzenie silnych relacji sprawi, że klient będzie bardziej skłonny do pozostania z Tobą. Jest to znacznie łatwiejsze dzięki oprogramowaniu CRM. Pomaga ono śledzić wszystkie interakcje między firmą a klientami i ułatwia nadawanie priorytetów kontom na podstawie wartości.

Dobry account manager cały czas się uczy i dokształca w zakresie branżowych trendów i standardów. Musi być również przygotowany na wszelkie wątpliwości klienta. To zapewnia, że relacja z twoim klientem jest zdrowa i produktywna. I powinien być w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie klient może mieć na temat twoich usług.

Zarządzanie kontami polega na pomaganiu klientom w podejmowaniu najlepszych decyzji. Kiedy klient jest zadowolony z firmy, jest bardziej prawdopodobne, że kupi ponownie i poleci Twoją firmę innym. Jest to ważne, ponieważ skutkuje powtarzającymi się przychodami, możliwością sprzedaży dodatkowych produktów oraz poleceniami z ust. Chociaż zwiększenie powtarzających się przychodów jest celem numer jeden dla wielu firm, ważne jest, aby zrozumieć potrzeby i pragnienia klientów, aby zapewnić, że ich doświadczenie z firmą jest pozytywne.

W wielu firmach istnieje szereg kluczowych funkcji i lokalnych kierowników ds. klientów, którzy są zaangażowani w GAM. Lokalni menedżerowie ds. klientów podlegają globalnemu menedżerowi ds. klientów, a globalni menedżerowie ds. klientów podlegają kierownictwu korporacyjnemu odpowiedzialnemu za program GAM.

Przechowywanie danych

Przechowywanie danych jako usługa IT dla firm oferuje elastyczność i skalowalność pamięci masowej w chmurze bez konieczności posiadania infrastruktury centrum danych. Dostawca wykorzystuje architekturę systemów rozproszonych i platformę pamięci masowej definiowanej programowo, aby umożliwić przedsiębiorstwom dostarczanie danych w skali. Rozwiązanie jest kompatybilne z chmurami publicznymi i prywatnymi. Usługa jest wspierana przez globalną sieć partnerską.

Przechowywanie danych jest niezbędnym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Umożliwia przedsiębiorstwom podejmowanie lepszych decyzji i opracowywanie lepszych produktów. Muszą być łatwo dostępne, zarządzane i bezpieczne. Dodatkowo musi być chroniona przed cyberatakami. Systemy przechowywania danych często mają wiele jednostek pamięci masowej i muszą być zintegrowane z możliwościami sieciowymi firmy.

Przechowywanie danych jako usługa IT dla firm umożliwia firmom przechowywanie danych na różnych nośnikach pamięci, takich jak taśmy lub dyski półprzewodnikowe. Rozwiązanie to oferuje szereg korzyści dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Może pomóc firmom w przechowywaniu ogromnych ilości danych i ułatwić ich odzyskanie w późniejszym czasie. Firmy potrzebują niezawodnego i bezpiecznego systemu pamięci masowej, aby zachować bezpieczeństwo swoich istotnych informacji.

Dane zebrane przez organizację są wykorzystywane do generowania algorytmów i innych spostrzeżeń, które pomagają firmie rozwijać się i odnosić sukcesy. Dane te pozwalają firmom tworzyć lepsze produkty, poprawiać doświadczenia klientów i tworzyć lepsze środowisko pracy. Jednak wybór odpowiedniego rozwiązania do przechowywania danych dla organizacji może być wyzwaniem. Firmy powinny rozważyć zalety i wady rozwiązań on-premises i opartych na chmurze i zdecydować, co jest dla nich odpowiednie.

Przechowywanie danych jako usługa IT dla firm to model biznesowy, który pozwala dostawcom pamięci masowych dostarczać zasoby pojemności i wydajności w momencie, gdy są one potrzebne. Dzięki takiemu podejściu organizacje mogą kontrolować dane, wyeliminować konieczność utrzymywania dużych działów IT i efektywniej wykorzystywać swoje budżety.

Projektowanie sieci

Proces projektowania sieci obejmuje kilka etapów. Pierwszy etap obejmuje gromadzenie informacji, które pomogą w podjęciu decyzji o najlepszym projekcie sieci dla Twojej firmy. Następnie można rozpocząć planowanie rzeczywistego wdrożenia nowej sieci, w tym wybór sprzętu i oprogramowania. Ta faza może również obejmować wdrożenia testowe na małą skalę.

Projektowanie sieci jest złożonym projektem i wymaga dużo czasu i doświadczenia. Musisz wziąć pod uwagę rozmiar i topologię sieci, a także wymagania dotyczące wydajności. Możesz skorzystać z przewodnika, który pomoże Ci w zaprojektowaniu sieci komputerowej dla Twojej firmy, lub możesz zatrudnić dostawcę usług zarządzanych, który zaprojektuje i będzie monitorował Twoją sieć dla Ciebie.

Proces projektowania obejmuje stworzenie mapy topologii sieci poprzez rozpoczęcie od górnej warstwy OSI i przejście w dół od niej. Następnie należy zrozumieć potrzeby i specyfikacje warstwy aplikacji, a potem dostosować projekt sieci do potrzeb biznesowych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować metodologię CISCO PPDIOO, która pomaga zapewnić zorganizowany proces projektowania.

Projektowanie sieci jest istotną częścią konfiguracji biura, ponieważ aplikacje, usługi internetowe i lokalne bazy danych polegają na silnej i bezpiecznej sieci. Doświadczony dostawca usług IT pomoże Ci zaplanować projekt sieci, który spełni unikalne potrzeby Twojej firmy. Dobry projekt sieci może zminimalizować zakłócenia i niepotrzebne koszty.

Dobrze zaprojektowana sieć może poprawić wydajność operacyjną. Prawidłowo zaplanowana sieć będzie łatwiejsza w rozwiązywaniu problemów, skalowaniu i adaptacji do przyszłych technologii.

Bezpieczeństwo

Kompleksowa usługa bezpieczeństwa IT może pomóc firmom chronić ich sieci i dane przed cyberatakami. Niezależnie od tego, czy Twoja firma korzysta z tradycyjnego sprzętu, czy z bardziej nowoczesnych urządzeń, usługa bezpieczeństwa IT może chronić cyfrową obecność Twojej firmy. Firmy mogą również skorzystać z rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, które są specyficzne dla ich działalności. Konsultanci ds. bezpieczeństwa IT są wysoko wykwalifikowani i oferują usługi w różnych dyscyplinach bezpieczeństwa IT.

Zarządzane usługi bezpieczeństwa oferują proaktywne monitorowanie systemów i sieci oraz proaktywne reagowanie na incydenty bezpieczeństwa. Usługi te zapewniają również poziom bezpieczeństwa, którego wewnętrzny personel IT firmy może nie być w stanie zapewnić. Zarządzane usługi bezpieczeństwa są opłacalnymi sposobami zapewnienia, że Twoja firma jest zawsze chroniona przed złośliwymi cyberatakami. Usługi te pomagają również firmom, którym brakuje środków na zatrudnienie i przeszkolenie personelu bezpieczeństwa IT we własnym zakresie.

Quest Endpoint Protection as a Service oferuje ciągłe monitorowanie zagrożeń i reagowanie, co minimalizuje skutki cyberataków. Wykorzystują sztuczną inteligencję do wykrywania i radzenia sobie z podejrzaną aktywnością na wszystkich firmowych punktach końcowych. Dzięki Quest Endpoint Protection as a Service możesz chronić swoich pracowników przed cyberatakami i zabezpieczyć dane swojej firmy.

Cyberataki szybko ewoluują, więc nadążanie za najnowszymi zagrożeniami i reagowanie na nowe ataki ma kluczowe znaczenie. Bez odpowiedniej ochrony firmy nie są w stanie nadążyć za zagrożeniami ani odzyskać sprawności po incydentach, które zostały wykryte zbyt późno. Rozwiązania SIEM, znane również jako systemy zarządzania informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa, mogą pomóc firmom w ochronie danych i przyspieszeniu reakcji na incydenty.

Usługi zarządzania bezpieczeństwem są dostępne w setkach firm konsultingowych zajmujących się bezpieczeństwem. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią firmę MSSP, która spełni Twoje specyficzne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa IT. Wybierając MSSP, należy najpierw określić zakres jego usług i sposób, w jaki spełniają one potrzeby firmy. Niektórzy MSSP specjalizują się w konkretnych branżach lub typach firm, dlatego warto znaleźć dostawcę, który posiada doświadczenie niezbędne do zaspokojenia potrzeb Twojej organizacji.

Zunifikowana komunikacja

Strategia ujednoliconej komunikacji to dla firm sposób na utrzymanie łączności między różnymi lokalizacjami i zapewnienie wszystkim zainteresowanym dostępu do tych samych informacji. Rozwiązanie ujednoliconej komunikacji może sprawić, że zespoły wielofunkcyjne będą bardziej wydajne i zorganizowane, umożliwiając im pracę między działami i z dowolnej lokalizacji. W miarę jak firmy przechodzą transformację cyfrową, UC może pomóc im usprawnić procesy, zwiększyć zaangażowanie klientów i zaspokoić potrzeby szybko zmieniającego się rynku. Dzięki UC zespoły rozproszone geograficznie mogą współpracować łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej i mogą się skalować wraz ze zmianami biznesowymi.

Idealne rozwiązanie unified communications będzie w stanie zintegrować różne narzędzia komunikacyjne firmy w jeden płynny interfejs. Dzięki temu pracownicy będą mogli komunikować się ze sobą bez konieczności korzystania z różnych aplikacji. Na przykład rozwiązanie zunifikowanej komunikacji może integrować się z Salesforce, aby umożliwić użytkownikom inicjowanie połączeń bez opuszczania aplikacji Salesforce. W miarę dalszego rozwoju tych systemów staną się one jeszcze bardziej płynne i zintegrowane z istniejącymi przepływami pracy w firmie.

Zanim zdecydujesz się na rozwiązanie zunifikowanej komunikacji, sprawdź, czy system jest kompatybilny ze sprzętem, którego już używasz. Wiele dużych firm zainwestowało już w swoją infrastrukturę telekomunikacyjną i może posiadać własne systemy wideokonferencyjne, telefony stacjonarne i rozwiązania do nagrywania rozmów. Dlatego mogą nie chcieć wymieniać tych systemów na nowe. Dlatego dostawca UC powinien oferować opcję integracji z istniejącym sprzętem.

Unified communications jako usługa IT dla firm to rozwiązanie oparte na chmurze, które integruje szereg narzędzi komunikacyjnych w jeden system. Jest zarządzany przez dostawcę usług, a dane są przechowywane w centrach danych offsite. Ma wiele korzyści i może pomóc firmom zwiększyć produktywność i zadowolenie klientów.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]