Jak akustyczne ogrodzenie może poprawić jakość dźwięku w Twoim domu

Jak akustyczne ogrodzenie może poprawić jakość dźwięku w Twoim domu

ogrodzenia-w-ogrodzie
ekrany-akustyczne-drogowe

Dodanie detalu ogrodzenia akustycznego do domu może być świetnym sposobem na poprawę jakości dźwięku w domu. Istnieje kilka sposobów, w jaki można to osiągnąć. Pierwszym krokiem jest określenie, jakie są główne źródła dźwięku. Kiedy już wiesz, gdzie są najbardziej znaczące źródła, możesz zacząć określać, jak najlepiej zaprojektować swoje ogrodzenie, aby zminimalizować dźwięk tych źródeł.

Dodanie absorpcji

Dodanie akustycznego detalu ogrodzenia do ściany może być bardzo skuteczne w pochłanianiu dźwięku. Rodzaj wybranego detalu ogrodzenia akustycznego będzie zależał od rodzaju pomieszczenia, w którym należy zredukować hałas. Istnieje kilka opcji, od specjalistycznych zabiegów akustycznych, takich jak baffle, do paneli akustycznych wykonanych z popularnych wykończeń.

Absorber Wall Panels to dekoracyjne, akustycznie skuteczne rozwiązanie, które jest również przyjazne dla środowiska. Są one zbudowane z materiałów pochodzących z recyklingu i są całkowicie konfigurowalne, aby dopasować się do Twojego projektu. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i mogą być instalowane w nieskończonych wzorach. Są świetnym rozwiązaniem dla przestrzeni o wysokim pogłosie, takich jak sufity na otwartym powietrzu. Są one dostępne w różnych wykończeniach i kolorach i są wykonane w sposób trwały.

Dodanie drugiej warstwy

Dodanie drugiej warstwy do ogrodzenia akustycznego może pomóc w poprawieniu redukcji hałasu w Twoim domu. Musisz jednak upewnić się, że przestrzegasz kilku prostych zasad podczas dodawania drugiej warstwy do ogrodzenia.

Pierwsza warstwa jest najlepszy zakład na blokowanie większości częstotliwości dźwięku. To powinna być warstwa podstawowa Twojego ogrodzenia. Następnie możesz dodać drugą warstwę, która jest również dobrym pomysłem, ale będzie blokować tylko najbardziej podstawowe hałasy. Ostatnia warstwa nie zrobi dużej różnicy.

Najlepszym wyborem jest wysokie ogrodzenie, które znajduje się blisko drogi, ale nie jest bezpośrednio przed nią. Jeśli to możliwe, zasadzić kilka drzew lub krzewów z przodu lub z tyłu ogrodzenia, aby pochłonąć dźwięk. Inną opcją jest posadzenie kilku wiecznie zielonych krzewów lub drzew, które również zmniejszą poziom hałasu. Prawdopodobnie trzeba będzie dostosować gniazdka elektryczne i formowanie korony, aby dopasować nową ścianę.

Dodanie masy

Dodanie kilku cali masy do swojego ogrodzenia może być tak proste, jak dodanie kilku traktowanych ciśnieniowo timerów do dolnej części ogrodzenia. Pomoże to zapobiec przechodzeniu fal dźwiękowych i zachować spokój na podwórku. Najlepsze jest to, że można łatwo zainstalować ten akustyczny szczegół ogrodzenia siebie.

Innym przydatnym detalem ogrodzenia akustycznego jest użycie Second Skin Luxury Liner Pro. Składa się to z piankowej wkładki, która jest obciążona winylem. To pomoże uszczelnić luki w ogrodzeniu. Powinieneś zszywać ten liner do swojego ogrodzenia, a następnie uszczelnić go za pomocą akustycznego caulk. Jest to najprostsza metoda dodawania trochę wysokości do swojego ogrodzenia. Jeśli jesteś trochę bardziej odważny, możesz użyć pomocy przyjaciela, aby zszyć liner do ogrodzenia.

Najważniejszym szczegółem ogrodzenia akustycznego jest uszczelnienie otworów w ogrodzeniu. Dodanie kilku cali zakładki pomoże Ci to osiągnąć.

Skrócenie czasu trwania połączenia

Jedną z najważniejszych przeszkód w prowadzeniu efektywnej rozmowy telefonicznej jest hałas w tle. W ruchliwym środowisku biurowym, krótszy czas trwania rozmowy ma kluczowe znaczenie. Pracownicy często biegną do niezajętych sal konferencyjnych lub pomieszczeń na przerwę, aby zadzwonić, tracąc cenne spotkania. Detal Acoustic Fence może znacznie zmniejszyć ten problem. Produkt ten eliminuje szumy tła poprzez usuwanie wszystkich fal dźwiękowych z wyjątkiem głosu mówcy. Ten „audio fence” tworzy bardziej komfortowe środowisko dla uczestników połączenia i zmniejsza poziom frustracji.

Zastosowanie detalu Acoustic Fence w call center może poprawić produktywność poprzez zmniejszenie czasu trwania połączeń i poziomu frustracji. Ponadto, szczegół Acoustic Fence może zmniejszyć liczbę przerw i zwiększyć jakość połączenia poprzez wyeliminowanie dźwięków zewnętrznych, które mogą usłyszeć uczestnicy połączenia. Detal ten pomaga uczynić spotkania bardziej wydajnymi i produktywnymi.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenie dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]