Ogrodzenie akustyczne Vs Mur z cegły

Ogrodzenie akustyczne Vs Mur z cegły

ekran-dzwiekochlonny-cena
panele-akustyczne

Niezależnie od tego, czy myślisz o uzyskaniu ogrodzenia akustycznego lub muru z cegły, istnieje wiele rzeczy do rozważenia. Oprócz estetyki, chcesz również wziąć pod uwagę koszt. Koszt zależy od wielu czynników, takich jak użyte materiały, liczba kolumn, które chcesz dodać, i czy chcesz mieć wolnostojącą lub zamkniętą ścianę.

Blokowanie lub odbijanie dźwięków od domu

Niezależnie od tego, czy chcesz zablokować czy odbić hałas od domu, istnieją trzy różne techniki, które możesz wykorzystać. Najbardziej podstawowym sposobem blokowania dźwięków jest postawienie bariery dźwiękowej, czyli gęstej, szczelnej ściany. Możesz również dodać trochę masy do ściany, aby zmniejszyć energię drgań. Inne techniki obejmują modyfikację ściany, zastosowanie absorberów i dodanie elementów redukujących hałas do podłogi.

Dodanie paneli pochłaniających dźwięk do ścian może zredukować dźwięki otoczenia i echo. Panele wykonane z pianki, bawełny lub akustyczne pikowane zasłony będą pochłaniać echo wewnątrz pomieszczenia. Są one zazwyczaj instalowane jako część procesu budowlanego. Farba Coat of Silence może być również stosowana jako nieinwazyjny element redukujący hałas.

Wreszcie, można zablokować dźwięki za pomocą szczelnych drzwi, które nie przepuszczałyby wody. Jednak najlepszą metodą zapobiegania przedostawaniu się hałasu do pomieszczenia jest jego całkowite zamknięcie. Następnym krokiem jest przyjrzenie się ścianom i drzwiom, aby zobaczyć, czy istnieją jakiekolwiek przestrzenie powietrzne, które mogą przenosić dźwięk. Może to być duży obszar, w tym spód drzwi i przestrzeń powietrzna wokół drzwi. W niektórych przypadkach można użyć bariery dźwiękowej, aby zablokować hałas, ale jeśli nie masz przestrzeni, możesz użyć innych technik, aby zablokować dźwięk.

Poprawa izolacyjności akustycznej ogrodzenia akustycznego

Niezależnie od tego, czy masz ścianę z cegły, czy akustyczne ogrodzenie, izolacja dźwiękowa jest niezbędna, aby chronić Cię przed niepokojącymi dźwiękami. Najlepszym sposobem na zablokowanie dźwięku jest stworzenie szczelnej bariery. Aby to zrobić, można uszczelnić pęknięcia w ścianie i suficie za pomocą nietwardniejącego uszczelniacza akustycznego. Alternatywnie, można użyć lepkiej tylnej taśmy pogodowej do uszczelnienia szczeliny.

Innym sposobem na poprawę izolacji akustycznej jest zastosowanie paneli montowanych na ścianie. Są one zazwyczaj wykonane z pianki lub bawełny i mogą pochłaniać dźwięk wewnątrz pomieszczenia. Zmniejszą one dźwięk otoczenia, a także zredukują echo, które będzie słyszalne w pomieszczeniu. Sprawią również, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze.

Jeśli ściana jest zbyt cienka, możesz spróbować poprawić izolację dźwiękową, dodając więcej płyty kartonowo-gipsowej. Można również użyć zielonego kleju do połączenia dwóch kawałków płyty kartonowo-gipsowej. Można również użyć klipsów RSIC-1 Sound Isolation Clips na ścianach kolumn, aby zablokować dźwięk. Można również użyć masy tłumiącej do zablokowania dźwięku pochodzącego z uderzenia. Te opcje są stosunkowo niedrogie, ale wymagają trochę czasu na budowę.

Można też spróbować wyeliminować drogę drgań między twardą powierzchnią a twardym podłożem, stosując akustyczne kurtyny pikowane lub dodając echosondę. Te metody nie blokują całkowicie dźwięku, ale są lepsze niż nic. Jeśli chcesz zablokować dźwięk przed wejściem do pokoju, możesz również dodać drugą warstwę 5/8” sheetrock do ściany. Możesz również użyć nietwardniejącej farby akustycznej.

Koszt

Dodanie ogrodzenia do swojego domu może być skutecznym sposobem na zmniejszenie hałasu. Jest to również świetny sposób na dodanie wizualnego zainteresowania do swojego domu. Możesz dodać liście, aby wyglądało to ładnie.

Istnieje kilka różnych typów ogrodzeń do wyboru. Można mieć zarówno ogrodzenie pełne, jak i panelowe. Każdy typ ma swoje zalety i wady. Jednak najlepszym wyborem jest uzyskanie wysokiej jakości ogrodzenia. Powinieneś również uzyskać profesjonalną poradę przed zainstalowaniem ogrodzenia.

Ważny jest również rodzaj użytego materiału. Należy wybrać materiał, który jest trwały i ma dobrą absorpcję. Generalnie im cięższy materiał, tym bardziej dźwiękoszczelny. Powinien on być również solidny. Dzięki temu hałas nie będzie odbijał się od ogrodzenia.

Wysokość ogrodzenia jest również ważnym czynnikiem w redukcji hałasu. Powinieneś dążyć do tego, aby ogrodzenie znajdowało się w odległości co najmniej czterokrotnie większej od źródła hałasu. To dlatego, że fale dźwiękowe są w stanie podróżować przez najmniejsze szczeliny w ogrodzeniu. Powinieneś również upewnić się, że ogrodzenie idzie przez całą drogę do ziemi.

Ściany z cegły są dobrym wyborem dla izolacji akustycznej, ale mogą być drogie w budowie. Będziesz musiał uzyskać zgodę od rady przed budową. Ponadto, ściana będzie musiała być izolowana, aby zmniejszyć dźwięk.

Jeśli chcesz utrzymać koszty na niskim poziomie, możesz również rozważyć modułowe systemy ścienne. Oferują one dużą wartość w stosunku do ich właściwości akustycznych. Zostały one wybrane przez wiele zakładów publicznych i ośrodków opieki nad dziećmi. Proces instalacji jest również dość prosty.

W zależności od użytych materiałów i wykonawcy, którego zatrudniasz, możesz spodziewać się, że wydasz od 4000 do 5000 dolarów. Jednak ta liczba będzie się różnić w zależności od wielkości ściany, materiałów i lokalizacji ogrodzenia.

Ściany z cegły mają najbardziej efektywną redukcję hałasu, ale są też najdroższą opcją. Przed budową ściany z cegły należy uzyskać zgodę rady.

Ogrodzenia akustyczne są również dobrymi barierami akustycznymi. Są łatwe do zainstalowania, a także można uzyskać ogrodzenie akustyczne. Należy upewnić się, że ogrodzenie jest wystarczająco wysokie, aby zablokować hałas drogowy. Możesz również dodać krzewy do swojego podwórka, aby pomóc zmniejszyć rozpraszające hałasy.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]