Wybór ogrodzenia akustycznego na zewnątrz

Wybór ogrodzenia akustycznego na zewnątrz

ploty-akustyczne
ogrodzenia-do-ogrodu

Wybór ogrodzenia akustycznego na zewnątrz może być dobrą opcją, aby pomóc w zapobieganiu hałasowi w domu lub firmie. Wybór ogrodzenia akustycznego może być również świetną opcją, ponieważ może pomóc poprawić wygląd nieruchomości i zmniejszyć hałas drogowy. Dekoracyjne projekty granic mogą również pomóc w ochronie domu przed hałasem.

Wygłuszenie ogrodzenia akustycznego

Niezależnie od tego, czy masz ogrodzenie akustyczne, czy ogrodzenie akustyczne, istnieje kilka sposobów na dodanie do niego izolacji dźwiękowej. Istnieje również kilka ogólnych kroków DIY, które można śledzić, aby osiągnąć pożądany wynik. Uzyskanie ogrodzenia dźwiękoszczelnego może zmniejszyć hałas z podwórka o 50 do 60 procent.

Aby rozpocząć, musisz najpierw zrozumieć rodzaje dźwięków, które chcesz pochłonąć. Jest to ważne, ponieważ materiały, które wybierzesz, mogą stanowić różnicę w jakości izolacji dźwiękowej. Możesz również skonsultować się z konsultantem akustycznym, który pomoże Ci zdecydować o odpowiednich materiałach dla Twojej sytuacji.

Następnym krokiem jest określenie rodzaju ogrodzenia, które chcesz zbudować. Niektóre ogrodzenia są lepsze w blokowaniu hałasu niż inne. Ogólnie rzecz biorąc, solidne ogrodzenia prywatności są najlepsze. Są one zbudowane z desek z piórem i wpustem, które są grube.

Możesz również rozważyć architekturę krajobrazu, aby pomóc zablokować hałas drogowy. Można to zrobić sadząc wiecznie zielone drzewa lub wiecznie zielone krzewy w pobliżu ogrodzenia. Ponadto, aby zamaskować hałas, można zainstalować zewnętrzne elementy wodne.

Można również użyć winylu obciążonego masą do wygłuszenia ogrodzenia akustycznego. Materiał ten jest dostępny w rolkach i może być łatwo przymocowany do ogrodzenia. Możesz również dodać członka krzyżowego w środku, aby pomóc osiągnąć lepszą izolację akustyczną. Mass loaded vinyl może być stosowany retroaktywnie lub stosowane podczas budowy ogrodzenia.

Zanim zaczniesz montować materiały, musisz upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia. Dobrym pomysłem jest również poproszenie znajomego o pomoc w zszywaniu ogrodzenia. Dobrym pomysłem jest również jednoczesny zakup materiałów mocujących.

Aby zapewnić sobie dźwiękoszczelne ogrodzenie, należy prawidłowo zainstalować słupki, sztachety i elementy poprzeczne. Elementy te powinny być zainstalowane co najmniej dwie stopy nad ziemią, aby zapewnić, że żadne przejeżdżające samochody nie mogą się przemknąć.

Ponadto należy upewnić się, że nie ma żadnych szczelin między panelami ogrodzenia. Te szczeliny mogą nie być widoczne z zewnątrz Twojego ogrodzenia, ale będą one zagrażać skuteczności izolacji akustycznej.

Zatrzymanie hałasu drogowego

Niezależnie od tego, czy mieszkasz po ruchliwej stronie drogi, czy chcesz zablokować hałas drogowy przed dotarciem do domu, istnieje wiele dostępnych opcji. Oprócz krajobrazu, możesz rozważyć ogrodzenie redukujące hałas. Istnieje kilka różnych typów ogrodzeń redukcji hałasu dostępne, w tym cegły, kamienia, stiuk pokryte betonu, bele słomy, cedr, redwood i blachy stalowej. Wybór najlepszego dla Twojego domu zależy od kilku czynników.

Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju hałasu, który próbujesz wyeliminować. Jeśli chcesz zablokować hałas o niskiej częstotliwości, taki jak hałas od przejeżdżających samochodów, grubsza bariera może być bardziej skuteczna. Ponadto dźwięk może być przekształcony w śladową energię cieplną, gdy wchodzi w kontakt z gęstymi obiektami.

Oprócz blokowania dźwięku, gruba bariera może również zmniejszyć prawdopodobieństwo usłyszenia hałasu o wysokiej częstotliwości. Dzieje się tak, ponieważ dźwięk podróżuje w falach. Kiedy styka się z gęstą barierą, fale są odbijane tam i z powrotem. Im mniejszy jest opór dla fali, tym bardziej będzie się ona odbijać.

Ważna jest również wysokość bariery. Bariera, która nie jest wystarczająco wysoka, nie będzie w stanie zatrzymać hałasu z ciężkich ciężarówek. Bariera, która ma co najmniej dwa metry wysokości jest dobrym rozwiązaniem. Może być konieczne zbudowanie wyższej bariery, jeśli mieszkasz po ruchliwej stronie autostrady.

Oprócz zatrzymania dźwięku, wyższa bariera może również zmniejszyć widoczność przejeżdżających samochodów. Może to być korzystne dla kierowców, którzy chcą uniknąć rozproszenia.

Oprócz wysokości swojej bariery, upewnij się, że ziemia jest równa. Jeśli ziemia nie jest równa, może to spowodować powstanie szczelin w ogrodzeniu. Szczeliny te mogą pozwolić na przejście dźwięku. Ponadto, otaczająca ziemia będzie również stanowić naturalną barierę.

Dobrym wyborem do redukcji hałasu może być również zastosowanie gęstych roślin. Na przykład gęsty krzew może być w stanie zmniejszyć przenoszenie dźwięku nawet o 10 decybeli. Dzieje się tak dlatego, że rośliny pochłaniają przychodzące dźwięki.

Współczynnik redukcji hałasu

Posiadanie zainstalowanego ogrodzenia akustycznego to świetny sposób na zmniejszenie hałasu. Zanieczyszczenie hałasem może być bardzo szkodliwe dla zdrowia, i może prowadzić do warunków zagrażających życiu. Jeśli mieszkasz w ruchliwej okolicy, możesz rozważyć zainstalowanie ogrodzenia, aby pomóc zmniejszyć ilość hałasu, którego doświadczasz.

Istnieje wiele różnych rodzajów ogrodzeń redukujących hałas. Należą do nich: ziemia ubijana, drewno czerwone, cedr, blacha stalowa i bele słomy. Każdy z tych materiałów jest trwały i może pomóc w zmniejszeniu transmisji dźwięku.

Niektóre rodzaje ogrodzeń są łatwiejsze do zbudowania niż inne. ogrodzenia akustyczne są bardzo łatwe do zainstalowania. Można je zszyć, a szczeliny między panelami zatkać ziemią.

Należy upewnić się, że ogrodzenie jest wystarczająco wysokie, aby zablokować dźwięk. Wyższe ogrodzenia są bardziej skuteczne w blokowaniu dźwięku. Ważne jest również, aby ogrodzenie było równe. Jeśli krajobraz jest nierówny, być może będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na instalację ogrodzenia.

Należy również wybrać ogrodzenie, które jest wystarczająco wysokie, aby przerwać linię wzroku między źródłem hałasu a odbiornikiem. Oznacza to, że powinieneś upewnić się, że ogrodzenie jest co najmniej czterokrotnie wyższe niż odległość między źródłem hałasu a odbiornikiem.

Powinieneś również rozważyć materiał, którego używasz. Niektóre ogrodzenia są zbudowane z materiałów pochłaniających, które mogą pomóc w redukcji dźwięku. Inne ogrodzenia są zbudowane z materiałów szczelnych, które mogą lepiej blokować dźwięk.

Istnieje również wiele różnych sposobów, aby poprawić izolację akustyczną swojego ogrodzenia. Powinieneś również wziąć pod uwagę wysokość ogrodzenia, a także absorpcję i gęstość materiału.

Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym hałas z ulicy lub od sąsiadów jest problemem, możesz chcieć rozważyć ogrodzenie, które jest zbudowane w celu wygłuszenia. Jeśli nie chcesz budować ogrodzenia, możesz użyć akustycznych okładów ogrodzeniowych. Mogą one być malowane, aby wyglądać bardziej jak ogrodzenie, lub mogą być zakupione w standardowym czarnym kolorze.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ekrany dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]