Mała łazienka? Postaw na prysznic!

lazienka prysznic

Wybór między prysznicem a wanną jest często jedną z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć planując remont lub urządzając nową łazienkę. W przypadku niewielkich łazienek ta decyzja jest szczególnie ważna, ponieważ ograniczona przestrzeń wymaga dokładnego przemyślenia, jak najlepiej wykorzystać dostępną powierzchnię.

Ocena dostępnej przestrzeni

Prysznic zazwyczaj zajmuje mniej miejsca niż wanna. To oznacza, że jeśli Twoja łazienka jest niewielka, prysznic może być lepszym wyborem. W niewielkich łazienkach często brakuje miejsca na umieszczenie pełnowymiarowej wanny, a prysznic może być dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Kabina prysznicowa jest popularnym wyborem dla niewielkich łazienek. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach. Można je bez trudu dostosować do niemal każdej przestrzeni. Kabina prysznicowa może być zamontowana np. w rogu łazienki, dzięki czemu zajmuje minimalną ilość miejsca. Sprawdź również syfon brodzikowy na zielonalazienka.pl.

Prysznic w małej łazience – zalety

– Oszczędność przestrzeni – prysznic zajmuje zazwyczaj mniej miejsca niż wanna,
Szybsza kąpiel – umożliwia szybszą i bardziej efektywną kąpiel niż wanna,
Oszczędność wody – podczas korzystania z prysznica zużywamy zazwyczaj mniej wody niż podczas korzystania z wanny,
– Łatwiejsze utrzymanie czystości – prysznic zazwyczaj jest łatwiejszy do utrzymania w czystości niż wanna,
– Łatwiejsza dostępność – jest łatwiej dostępny dla osób starszych, niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchowymi.

Dowolny wymiar i kształt

W sklepach można znaleźć brodziki prysznicowe w różnych kształtach, takich jak kwadratowe, prostokątne, półokrągłe, ale także trójkątne czy pięciokątne. Wybór konkretnego kształtu brodzika zależy od indywidualnych preferencji, dostępnej przestrzeni i stylu łazienki. Brodzik kwadratowy lub prostokątny może być dobrym wyborem dla osób preferujących prostotę i minimalistyczny design. Półokrągłe brodziki prysznicowe z kolei są często wykorzystywane w niedużych łazienkach ponieważ ich zaokrąglony kształt pozwala na montaż bezpośrednio przy ścianie. Przy wyborze brodzika prysznicowego warto również pamiętać o jego właściwościach antypoślizgowych, które są szczególnie ważne w przypadku narażenia na poślizgnięcie.