Contributor Coveament

Zdjęcie autorstwa Karol D z Pexels

Znalezienie najlepszego odzyskiwania danych z dysku twardego

Jak odzyskać dane z dysku twardego lub zewnętrznego dysku twardego? W tym przewodniku przyjrzymy się, jak możemy odzyskać dane z dysku twardego lub zewnętrznego dysku twardego. Zbadamy typowe problemy, które powodują utratę danych na dysku twardym i o czym powinniśmy pamiętać, zanim zaczniemy odzyskiwać dane z dysków zewnętrznych. Przyjrzymy się odzyskiwaniu danych z uszkodzonego dysku, odzyskiwaniu danych z dysku twardego lub zewnętrznego dysku twardego, odzyskiwaniu danych z dysku fizycznego uszkodzonego, odzyskiwaniu danych z macierzy RAID oraz odzyskiwaniu danych z uszkodzeń logicznych (partycje). Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś być w stanie łatwo odzyskać swoje dane.

Odzyskiwanie danych po uszkodzeniach fizycznych – możliwe jest odzyskanie danych po uszkodzeniach fizycznych (uszkodzenia fizycznej części dysku twardego, głowic, uszkodzonych sektorów dysku logicznego). W przypadku uszkodzeń fizycznych możemy użyć oprogramowania do degradacji dysków, aby zniszczyć dysk twardy. Uszkodzenia fizyczne powodują najwięcej problemów z odzyskiwaniem danych. Aby rozwiązać ten problem, możemy naprawić uszkodzenia lub ponownie zainstalować system operacyjny.

Tależe to wrażliwe częsci fizyczne dysku  Zdjęcie z pixabayprzez  z Pexels
Tależe to wrażliwe częsci fizyczne dysku
W Dysku może popsuć sie wiele elementów z rożnych powodów  zdjęcie z pixbay poprzez pexels
W Dysku może popsuć sie wiele elementów z rożnych powodów
dyski SSD i HDD Zdjęcie autorstwa FOX z Pexels
SSD i HDD

Odzyskiwanie danych z dysku twardego i dysków zewnętrznych z fizycznymi uszkodzeniami – usunięte pliki, komunikaty o błędach i uruchomiony system to pierwsze oznaki fizycznej awarii dysku. Fizyczna awaria może być również spowodowana awarią logiczną (żaden napęd nie działa). Do rozwiązania tego problemu możemy wykorzystać narzędzia do odzyskiwania danych, takie jak automatyczne odzyskiwanie danych z dysku twardego, odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego, odzyskiwanie danych z kart pamięci, odzyskiwanie danych z dysku twardego lub zewnętrznego dysku twardego. Programy do odzyskiwania danych mogą być również używane do odzyskiwania danych z dysku twardego i dysku zewnętrznego. Programy te dobrze współpracują z nośnikami fizycznymi, ponieważ mają możliwość dostępu do danych i ich reorganizacji.

Fizyczny problem dysku lub dysku twardego można również rozwiązać za pomocą odzyskiwania danych z narzędzi do naprawy dysku twardego. Fizyczne problemy, których nie można naprawić za pomocą zautomatyzowanych narzędzi programowych, można naprawić za pomocą narzędzi do naprawy dysku twardego. Fizyczne problemy dysku twardego obejmują awarię głowicy, awarię fizyczną, uszkodzone sektory na dysku, błąd operacji, uszkodzone sektory na dodatkowym dysku i uszkodzone sektory na partycji podstawowej. Aby wykonać fizyczne odzyskiwanie danych z narzędzi do naprawy dysku twardego, musisz otworzyć „konsolę hwdriver” dla dysku twardego IDE i użyć polecenia „skanuj”, aby sprawdzić fizyczne specyfikacje dysku twardego.

Odzyskiwanie danych z karty Ethernet kabla internetowego jest dość proste. Istnieje wiele przyczyn utraty danych z karty Ethernet. Najczęstszym powodem jest to, że karta Ethernet została zmodyfikowana za pomocą nielegalnych modyfikacji oprogramowania układowego. Aby rozwiązać ten problem, możesz użyć polecenia 'netio’ w celu określenia konfiguracji karty. Następnie należy wyjąć kartę i umieścić ją w działającej konfiguracji, aby uniknąć przyszłych problemów z utratą danych.

W tym artykule omówiliśmy, jak dokończyć odzyskiwanie danych z dysku twardego przy użyciu różnych metod. Przyjrzeliśmy się, co powoduje fizyczne uszkodzenie dysku twardego i jak to naprawić za pomocą różnych metod. Ten artykuł powinien pomóc w znalezieniu dokładnego przewodnika cenowego potrzebnego do odzyskiwania danych z dysku twardego.